Nėščiųjų echoskopija
Dažniausiai klientų užsakomos paslaugos:
3/4 D vaisiaus echoskopija
tai pažangiausia echoskopinio ištyrimo priemonė, suteikianti šeimai neįkainojamus įspūdžius ir patirtį: Atliekant 3 D echoskopija gaunamas spalvotas, erdvinis, trimatis, tačiau statinis vaisiaus vaizdas. 4 d (keturių dimensijų) technologija užfiksuotus 3d vaizdus leidžia sujungti į seką, taip gaunami ne ilgi vaizdo klipai, kurių dėka galima stebėti vaikelio judesius, mimikas, veido bruožus.
Paslaugos kaina: 60 €
Visas echoskopijos paslaugas ir kainas rasite paspaudę nuorodą:
->Echoskopijos kaina<-
Informacija apie vidaus nieščiųjų echoskopiją:
Kabinete atliekama ne tik 2D vaisiaus echoskopija, bet ir naujausi 3D/4D tyrimai (bene didžiausias įdirbis, geriausias kainos ir kokybės santykis Lietuvoje!). Kas yra 3D ar 4D? 3D ultragarsinis tyrimas atliekamas tuo pačiu principu kaip ir 2D. Skirtumas tas, kad 2D išgauna vaisaus plokštuminį (pjūvinį) vaizdą, o 3D – vaisiaus paviršinį vaizdą. 4D terminas reiškia, kad statinei 3D nuotraukai suteikiamas judesys.
Tad kuo skiriasi 2D nuo 3D/4D? 2D tyrimo pagalba gydytojas echoskopuotojas gali matyti skirtingus vaisiaus vaizdo pjūvius, tuo tarpu, atliekant 3D/4D echoskopiją matomas tik vaisiaus paviršius.
Kada tinkamiausias laikas 3D/4D echoskopijai? Dažniausiai tokia atliekama tarp 24 ir 34 nėštumo savaičių, o apie 27-28 nėštumo savaitę tikriausiai būtų idealiausias laikas, nes kūdikis jau užsiauginęs šiokį tokį riebalų sluoksnį ir dar turi pakankamai vietos judėti. Tai leidžia pamatyti dar negimusį kūdikį kaip niekada anksčiau. Nuostabius jausmus sukelia mojuojančio rankomis, pirštą čiulpiančio, besirąžančio, žiovaujančio ar besijuokiančio kūdikėlio vaizdai.
Besilaukiančių moterų pas mus laukia ne tik jauki, rami namų aplinka, bet ir naujausia tyrimų aparatūra, puikūs specialistai, kurie žinias nuolat tobulina. Pas mus, atrodytų, visiems įprasta, 2D echoskopija gali būti malonus ir netikėtas atradimas.
Tyrimą įrašysime į CD, Jums pageidaujant, nuotrauką galėsime išsiųsti Jūsų nurodytam asmeniui, kuris negalėjo atvykti kartu, tačiau laukia vaikelio taip pat kaip ir Jūs.
Tai nauja, naudinga, suvienijanti, kvapą gniaužianti patirtis Jūsų šeimai!
Kabinete dirba med. m. dr. G. Domža ir gydytoja G. Jurėnaitė.
Įdomi informacija
Nėščiųjų echoskopija. Tyrimai ultragarsu
Ultragarsas – pagrindinis neinvazinis tyrimo metodas, plačiai naudojamas nėščiųjų sveikatos priežiūroje. Ultragarso aparatu siunčiamos garso bangos, kurios, atspindėtos į daviklį, paverčiamos vaizdu.
NUSTATOMAS NĖŠTUMAS. Atliekamas nuo 3 nėštumo savaitės (kai gemalas jau yra gimdoje). Daviklis įvedamas į makštį, procedūra neskausminga. Tyrimu patvirtinama, ar nėštumas gimdoje, matoma, kur prisitvirtino būsimoji placenta, stebimas širdelės plakimas. Taip pat patikslinamas nėštumo laikas, nustatoma gimdymo data.
BŪTINIEJI TYRIMAI. Ultragarso tyrimas pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymą, būtinai atliekamas du kartus: 11–14 ir 18–20 nėštumo savaitę. Per pilvo sienelę, dažniausiai įprastiniu 2D echoskopu gydymo įstaigose. Vertinama placenta, vaisiaus dydis ir būklė (galima smulkiai apžiūrėti vaisiaus vidaus organus), judesiai, vandenų kiekis. Šiuo laiku tiksliausiai pasakoma, ar nėra apsigimimo, ar vidaus organų struktūra normali, kokia vaisiaus lytis. Apie kitus nėščiųjų tyrimus skaitykite daugiau ► https://nestumokalendorius.lt/tyrimai/
TAM TIKRAIS ATVEJAIS tyrimas atliekamas I nėštumo trimestrą vaginaliniu davikliu: jei moteris skundžiasi pilvo skausmais, kraujingomis išskyromis – įtariamas negimdinis nėštumas, taip pat jei gydytojas įtaria daugiavaisį nėštumą (gimdos dydis neatitinka nėštumo laiko), jei anksčiau yra buvęs nepalankios baigties nėštumas.
Kada atliekami?
I trimestrą | II trimestrą | III trimestrą |
Nuo 3 sav. | 11–14 ir 18–20 sav | 41 sav. |
Nustatomas nėštumas. Tyrimu patvirtinama, ar nėštumas gimdoje, stebimas širdelės plakimas. | Vertinama placenta, vaisiaus dydis ir būklė, judesiai, vandenų kiekis. Nustatoma lytis, gimdymo data. | Vertinama smegenų ar virkštelės kraujotaka, placentos būklė, vandenų kiekis. |
Dažnesnio tyrimo reikia sergančiai nėščiųjų diabetu ir cukriniu diabetu, turinčiai neigiamą kraujo Rh faktorių, įtarus infekciją.
Papildomi tyrimai
I-ąjį trimestrą tyrimas atliekamas:
- jei moteris skundžiasi pilvo skausmais,
- jei atsiranda kraujingų išskyrų,
- jei gydytojas įtaria daugiavaisį nėštumą,
- jei anksčiau yra buvęs nepalankios baigties nėštumas,
- jei pati moteris nerimauja.
III-IĄ TRIMESTRĄ atliekamas:
- įtarus, jog vaisiaus vandenų yra per daug ar per mažai,
- jei vaisius neauga,
- jei čiuopiant jaučiama ne galvinė pirmeiga,
- jei atsirado su nėštumu susijusi liga,
- jei paūmėjo moters lėtinė liga.
Jei nėštumas pasiekė 41-ą savaitę.
Dažniausiai taip pat atliekama echoskopija, siekiant nustatyti
- vaisiaus vandenų kiekį,
- įvertinti vaisiaus būklę,
- spręsti, ar nėštumą galima tęsti, ar reikėtų gulti į ligoninę stebėjimui ar gimdymui.
Prieš gimdymą.
Kartais tyrimas atliekamas prieš pat gimdymą, jei reikia įvertinti
- smegenų ar virkštelės kraujotaką,
- placentos būklę ar kt.
Savanoriški papildomi tyrimai
Gali būti atliekami dažniau, jei mama pageidauja turėti augančio mažylio atvaizdą ar net video įrašai. Tokie „pasimatymai“ su dar negimusiu vaikeliu sukelia ypatingą jausmą, o emocijos su džiaugsmu prisimenami dar ilgai.
Viso vaikelio nuotrauka ir video nėštumo pradžioje (18–20 sav.) 3D / 4D echoskopu matyti, kaip vaisius spardosi – jis jau gali vartytis, judinti kojytes, rankytes, pirštukais liesti veidą, juos čiulpti. Atidžiai žiūrint atrodo, kad jis prasižiojęs šypsosi.
Vaikelio veiduko nuotraukos nėštumo pabaigoje (26–32 sav.) 3D ultragarso tyrimu yra aiškiai matomi realūs vaikelio veido bruožai, daromos 3D nuotraukos ir video įrašai. Tokie pasimatymai sukelia mamai ir šeimos nariams ypatingą artumo ir susipažinimo jausmą. 3D echoskopo nuotrauka dažnai tampa pačia pirmąja įrėminta vaikelio nuotrauka, vėliau lyginami realūs ir joje matomi kūdikio bruožai.
Tekstas Nidos Vildžiūnaitės, @Nėštumokalendorius, VŠĮ „Mediapressa“, © naudoti tik gavus raštišką sutikimą. Viršelio nuotrauka @Pexels